Co to jest Smart Repair?

Każda naprawa samochodu wiąże się ze sporym wydatkiem, zwłaszcza jeśli konieczna jest naprawa powłoki lakierniczej.

Co to jest Smart Repair? 2019

Jednak dzięki obecnym technologiom można nie tylko zaoszczędzić czas, ale również ograniczyć wydatki. Rozwiązaniem jest Smart Repair (Small and Medium Area Repair Technologies), czyli innowacyjna metoda efektywnych i przede wszystkim szybkich napraw. Najważniejszym zadaniem Smart Repair jest usuwanie drobnych uszkodzeń powstających podczas eksploatacji pojazdu. Techniki stosowane są wybranych warsztatach, a koszty procesu są niemal dwukrotnie niższe niż koszty tradycyjnej naprawy. Metodę tą można stosować także samodzielnie. Za pomocą metody Smart Repair można usunąć wgniecenia bez naruszania powierzchni lakierowanych. Pozwalają one również również na usuwanie poważniejszych uszkodzeń bez ingerowania w konstrukcję pojazdu.

SMART (Small and Medium Area Repair Technologies)

W przypadku, gdy uszkodzenia dotyczą elementów konstrukcyjnych samochodu, konieczne jest zastosowanie tradycyjnych metod blacharskich. Jednak, jeśli konstrukcja auta nie uległa uszkodzeniu, to z powodzeniem można zastosować Smart Repair (Small and Medium Area Repair Technologies). Jest to doskonałe rozwiązanie zwłaszcza wtedy, gdy auto zostanie uszkodzone podczas niewielkiej stłuczki. Smart Repair pozwala na wykonanie napraw bez usuwania elementów fabrycznych, które zostały zamontowane na etapie produkcji pojazdu. Za pomocą tej metody można szybko i skutecznie usunąć różnego rodzaju wgniecenia – naprawa zwykle nie trwa dłużej niż 30 minut. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie mają możliwości korzystania z innych środków transportu, czy po prostu nie mają czasu, aby długo czekać na naprawę. Pojedyncze wgniecenia usuwane są na poczekaniu.

Za pomocą Smart Repair można pozbyć się wszelkich rys i otarć zarówno na klapie, jak i na całej karoserii. Pozbycie się niewielkich uszkodzeń nie musi dużo kosztować, a dzięki wspomnianej metodzie jest nie tylko tanie, ale także krótko trwa. Drobne uszkodzenia niekiedy można usunąć nawet w 90 minut. Smart Repair daje też możliwość naprawy elementów karoserii wykonanych z tworzyw sztucznych. Specjalistyczne zestawy przeznaczone są do naprawy pękniętych zderzaków, obudów lusterek czy uchwytów lamp samochodowych.

Autor: Tomasz Tomaszewski

Technik i instruktor PDR. W 2008 założył firmę AUTO-TOM. Specjalista w usuwaniu wgnieceń bez lakierowania. Pasjonat polskiej motoryzacji.