Czym jest naprawa wgnieceń?

W przypadku wgnieceń poniesionych podczas kolizji, wielu kierowców myśli, że jest skazanych na szpachlowanie oraz lakierowanie uszkodzonego miejsca.

narzedzia pdr

Na ich szczęście opracowano technikę PDR, która temu zapobiega!

Naprawa wgnieceń

Naprawa wgnieceń bez lakierowania jest oczywiście możliwa. Służy temu zastosowanie techniki PDR czyli Paintless Dent Repair. Jest to metoda, która pozwala naprawić wgniecenia szybko i bez szpachlowania ani lakierowania. Technika ta polega na tym, iż w delikatny sposób wypychane są wgniecenia od spodu karoserii. Mówiąc dokładniej, wgniecenia są usuwane poprzez masowanie karoserii specjalnymi heblami lub poprzez wyciąganie wgnieceń stosując klej oraz odpowiednie narzędzia. Do zastosowania tej techniki konieczne jest posiadanie specjalnych narzędzi, więc nie zawsze jest możliwość wykonania takiej naprawy w domu. Odpowiednie narzędzia PDR oraz profesjonalne przeszkolenie gwarantuje usunięcie wgnieceń z powierzchni blachy i przywrócenie pierwotnego stanu bez potrzeby ponownego lakierowania.

Teraz najważniejsze pytanie przed Tobą. Gdzie można naprawić wgniecenia bez lakierowania? Oczywiście u nas – w AUTO-TOM! Zapraszamy do kontaktu.

Autor: Tomasz Tomaszewski

Technik i instruktor PDR. W 2008 założył firmę AUTO-TOM. Specjalista w usuwaniu wgnieceń bez lakierowania. Pasjonat polskiej motoryzacji.