Jak można usunąć wgniecenia?

Zakłady blacharsko-lakiernicze nie narzekają na brak klientów.

do wyciągania wgnieceń

Nawet pomimo tego, że większość napraw wykonywanych jest klasycznymi metodami – czyli z użyciem szpachli i ponownym lakierowaniem elementów. Tymczasem jest alternatywa pod postacią technik PDR. Usuwanie wgnieceń z maski, drzwi, błotników czy dachu wcale nie wymaga uzupełniania tych miejsc szpachlą i ponownym lakierowaniem tego i sąsiadujących elementów.

Usuwanie wgnieceń

Usuwanie wgnieceń z użyciem specjalistycznych narzędzi wyposażonych w silne magnesy, pozwala przywrócić blasze dawny kształt, nie pozostawiając najmniejszych śladów po uszkodzeniach. Brak potrzeby lakierowania to brak różnic w odcieniu koloru, taka sama grubość lakieru na całej karoserii, a także krótki czas naprawy, bez potrzeby demontażu osprzętu. Paint Dent Repair (w skrócie PDR) może być stosowany do uszkodzeń karoserii, w których nie doszło do pęknięcia warstwy lakieru. Metoda usuwania wgnieceń jest powszechnie stosowana na całym świecie i również w Polsce cieszy się coraz większa popularnością wśród świadomych jej zalet klientów.

Autor: Tomasz Tomaszewski

Technik i instruktor PDR. W 2008 założył firmę AUTO-TOM. Specjalista w usuwaniu wgnieceń bez lakierowania. Pasjonat polskiej motoryzacji.