Narzędzia do Smart Repair

Smart Repair (z ang. Small and Medium Area Repair Technologies) jest to grupa specjalistycznych metod, których zadaniem jest usunięcie wszelkich wizualnych defektów pojazdów.

Narzędzia do Smart Repair 2019

Technologia ta staje się w Polsce coraz popularniejsza i stopniowo wypiera tradycyjne metody napraw. Dzięki zastosowaniu technologii Smart Repair można skutecznie skrócić czas wykonania usługi i jednocześnie znacząco obniżyć jej koszty. Efekty, jakie można dzięki temu osiągnąć, są zależna od stopnia uszkodzenia elementu oraz doświadczenia i umiejętności osoby wykonującej naprawę. Właśnie dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się szkolenia Smart Repair. Jednak zdecydowanie najistotniejszym czynnikiem, który ma bezpośredni wpływ na powodzenie naprawy, jest odpowiedni dobór narzędzi do Smart Repair.

Jakie narzędzia do Smart Repair wybrać?

Zestaw do Smart Repair

W narzędziach do Smart Repair zawierają się wszelkie niezbędne preparaty, zestawy i akcesoria, które pozwalają na usunięcie wgnieceń. Prawidłowo skonfigurowany komplet zapewnia kompleksowe wsparcie i wykonanie skutecznej naprawy. W sklepach można kupić zarówno pojedyncze elementy, jak i całe systemy naprawy Smart Repair, przeznaczone np. naprawy uszkodzeń felg czy zarysowań lakieru. W sprzedaży są także kompleksowe systemy naprawy wnętrza, w których znajdują się zestawy do tapicerki materiałowej, skórzanej i winylowej oraz do spawania elementów z tworzyć sztucznych.

W sprzedaży znaleźć można też nowoczesne zestaw do naprawiania szyby czołowej, dzięki którym można pozbyć się odprysków czy rys zmniejszających widoczność. Dużym uznaniem cieszy się dedykowany system do naprawy reflektorów samochodowych, dzięki któremu można bardzo szybki przywrócić doskonały wygląd porysowanym i zmatowiałym lampom.

Najpopularniejsze narzędzia do Smart Repair

W zestawach do Smart Repair najczęściej wykorzystywane są tzw. lance, które dostępne są w różnych rozmiarach. Pozwalają one na precyzyjne likwidowanie wszelkich wgnieceń karoserii samochodowej. W sprzedaży są również uchwyty rotacyjne przeznaczone głównie do napraw drzwi.

Autor: Tomasz Tomaszewski

Technik i instruktor PDR. W 2008 założył firmę AUTO-TOM. Specjalista w usuwaniu wgnieceń bez lakierowania. Pasjonat polskiej motoryzacji.