Usuwanie wgnieceń metodą PDR – Jak? Ile? Gdzie? – Podpowiadamy!

Metoda PDR (z ang. Paintless Dent Repair), jest techniką polegającą na naprawie powstałych na powierzchni karoserii wgnieceń, bez konieczność powtórnego lakierowania całego elementu.

Na czym polega metoda PDR?

Usuwanie wgnieceń na elementach karoserii można realizować na dwa sposoby, zależnie od lokalizacji powstałego uszkodzenia na poszyciu auta. Metoda pierwsza polega na wypychaniu wgniecenia od wewnętrznej strony poszycia nadwozia. W tym celu używa się specjalistycznych narzędzi PDR, potocznie nazywanych lancami lub heblami. Dla laika będą przypominać zwykły stalowy pręt, z jednej strony zakończony rączką, a z drugiej zakrzywioną końcówką z kulą lub płasko. Dla fachowca jest to jednak specjalistyczne narzędzie, dzięki któremu z łatwością jest w stanie wyciągnąć każde wgniecenie.

Czytaj dalej Usuwanie wgnieceń metodą PDR – Jak? Ile? Gdzie? – Podpowiadamy!

Usuwanie wgnieceń po gradobiciu

Gradobicia i różnego rodzaju anomalie pogodowe zdarzają się w Polsce coraz częściej.

Ich efekty w postaci dołków mogą pojawić się na karoserii samochodu. Ślady pozostawione przez grad mają postać niewielkich wgnieceń, które występują zarówno na górnych, jak i bocznych powierzchniach pojazdu. Jedną z metod usunięcia takich uszkodzeń jest masowanie blachy. W tym celu konieczne jest zdemontowanie poszczególnych elementów karoserii, a następnie usuwanie wgnieceń za pomocą specjalnych miękkich młotków i podbijaków.

Czytaj dalej Usuwanie wgnieceń po gradobiciu