Usuwanie wgnieceń po gradobiciu

Gradobicia i różnego rodzaju anomalie pogodowe zdarzają się w Polsce coraz częściej.

Usuwanie wgnieceń po gradobiciu 2019

Ich efekty w postaci dołków mogą pojawić się na karoserii samochodu. Ślady pozostawione przez grad mają postać niewielkich wgnieceń, które występują zarówno na górnych, jak i bocznych powierzchniach pojazdu. Jedną z metod usunięcia takich uszkodzeń jest masowanie blachy. W tym celu konieczne jest zdemontowanie poszczególnych elementów karoserii, a następnie usuwanie wgnieceń za pomocą specjalnych miękkich młotków i podbijaków.

Jak usunąć wgniecenia po gradobiciu?

Innym sposobem jest tzw. metoda na klej. Nie wymaga ona demontażu karoserii i pozwala na usuwanie wgnieceń nawet w trudno dostępnych miejscach. W sieci można znaleźć różne zestawy, dzięki którym można samodzielnie usunąć niektóre wgniecenia. Zestawy zawierają najczęściej pistolet klejowy oraz niewielki plastikowy element, którym unosi się wgniecenie. Klej usuwany jest za pomocą dołączonego zmywacza.
Bardziej inwazyjne metody stosowane są do usuwania większych wgnieceń. Mogą one spowodować uszkodzenia lakieru, dlatego powinny być wykonywane wyłącznie w warsztatach samochodowych. To jedna z najprostszych a zarazem i najlepszych metod usuwania wgnieceń po gradobiciu. Jeśli jesteś zainteresowany tak usługą skontaktuj się z nami.

Autor: Tomasz Tomaszewski

Technik i instruktor PDR. W 2008 założył firmę AUTO-TOM. Specjalista w usuwaniu wgnieceń bez lakierowania. Pasjonat polskiej motoryzacji.