4 proste metody na usunięcie małych wgnieceń z twojego samochodu

Nie ma nic bardziej irytującego niż wgniecenie się w nowo zakupiony samochód. Nawet jeśli jesteś ostrożnym kierowcą, nie zawsze możesz uniknąć spadających szyszek sosnowych, źle zaparkowanych samochodów lub kamieni, które uderzają w Twój samochód, gdy jesteś w drodze. Ponieważ usunięcie wgniecenia przez profesjonalistę może być dość kosztowne, wielu z nas nigdy nie rozważyłoby ich naprawy.

Jednak wgniecenia, zwłaszcza te małe, nie są warte utraty snu. Istnieje wiele sposobów na usunięcie ich z samochodu za pomocą zwykłych przedmiotów gospodarstwa domowego, takich jak tłok, odkurzacz lub folia aluminiowa. Nie wszystkie z tych metod sprawdzą się w Twoim przypadku, więc powinieneś zdecydować, która z nich będzie najlepsza dla Twojego samochodu.

  1. Usuń wgniecenie za pomocą suszarki do włosów. Zlokalizuj i zmierz wgniecenie. Znajdź następujące przedmioty gospodarstwa domowego: rękawice powlekane gumą, folię aluminiową, opakowanie suchego lodu, puszkę sprężonego powietrza i suszarkę do włosów. Podgrzej wgniecenie za pomocą suszarki do włosów, która powinna być trzymana w odległości około 6 cali od powierzchni samochodu. Przykryć wgniecenie kawałkiem folii aluminiowej. Załóż rękawice pokryte gumą, aby chronić ręce przed urazami. Pocieraj suchy lód o folię aluminiową pokrywającą wgniecenie. Możesz również ochłodzić wgniecenie skroplonym sprężonym powietrzem. Szybka zmiana temperatury spowoduje, że wgniecenie wyskoczy, co prawdopodobnie nastąpi po pierwszej minucie.
  2. Użyj tłoków. Tłok jest magicznym narzędziem. Oprócz odblokowywania toalet, może być również używany do wielu innych celów. Jeśli wgniecenie nie jest zbyt duże, można je łatwo usunąć za pomocą nurnika. Jedyne co musisz zrobić, to wylać trochę wody na tłok, jak również na wgniecenie. Zacznij pchać tłok w górę i w dół. Powtarzaj to kilka razy, aż wgniecenie wyskoczy.
  3. Zamocuj wgnieciony zderzak z wrzącą wodą. Ta metoda sprawdza się w przypadku wgnieceń na plastikowych zderzakach, jak również na częściach samochodu wykonanych z tworzywa sztucznego. Zagotuj garnek z wodą i zalej nim wgniecione miejsce na zderzaku. Sięgnij za zderzak i wyrzuć wgniecenie. Być może będziesz musiał zdjąć zderzak, jeśli wgniecenie nie jest dostępne. Na koniec wlej na zderzak zimną wodę, aby go schłodzić i naprawić plastikowe miejsce.
  4. Użyj odkurzacza i wiaderka. Zrób mały otwór w dnie wiaderka. Przykryć wgniecenie górną częścią wiadra. Umieścić rurkę z odkurzaczem nad otworem w dolnej części wiadra, włączyć odkurzacz i odczekać, aż wgniecenie wyskoczy.