Co to jest naprawa bezlakierowego wgniecenia?

Paintless Dent Repair (PDR), znana również jako Paintless Dent Removal, jest przyjazną dla środowiska metodą naprawy, która przywraca karoserię pojazdu do stanu fabrycznego w ułamku czasu i za ułamek kosztów. PDR może być stosowana do usuwania wgnieceń z pojazdów, jak również zagnieceń nadwozia i uszkodzeń spowodowanych gradem. Proces bezlakierowej naprawy wgnieceń obejmuje cztery podstawowe etapy, przedstawione poniżej:

  • Ocena szkód
  • Wejście do wgniecenia
  • Lepiej przyjrzyj się wgnieceniu
  • Naciskaj powoli, aby opracować wgniecenie

Dowiedz się więcej o tych czterech krokach poniżej.

Jak działa naprawa bezlakierowych wgnieceń?

Proces i techniki PDR

Każdego dnia setki techników PDR w całym kraju bezpiecznie przywracają pojazdy do pierwotnego stanu fabrycznego, nie naruszając oryginalnego wykończenia lakierowanego pojazdu ani portfela konsumenta. Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak bezlakierowy proces naprawy wgnieceń działa na rzecz przywrócenia pojazdów do stanu sprzed uszkodzenia.

Oceń uszkodzenia

Pierwszym krokiem w procesie naprawy jest ocena szkody. Gdzie jest wgniecenie? Jak duże jest wgniecenie? Jak dojdziemy do wgniecenia? Po dokonaniu oceny uszkodzenia i ustaleniu, czy można je skutecznie usunąć za pomocą PDR (ponieważ 80-90% wszystkich wgnieceń), przygotowujemy obszar wokół wgniecenia do naprawy.

Dostęp do wgniecenia (Gain Entry)

W większości przypadków PDR wymaga dostępu do tylnej strony wgniecenia, co oznacza ostrożne zdejmowanie paneli nadwozia, świateł tylnych lub w niektórych przypadkach paneli wewnętrznych. Do wykonania PDR potrzebna jest ścieżka dostępu do wgniecenia. Po uzyskaniu dostępu do wgniecenia, nadszedł czas na wykonanie naprawy PDR. Tu właśnie liczy się precyzja i fachowość naszych wyszkolonych techników.

Lepiej przyjrzeć się wgnieceniu

Mechanicy wgnieceń używają specjalnej tablicy świetlnej, aby dać naszemu mechanikowi lepsze spojrzenie na obraźliwe wgniecenia z jego punktu widzenia. Tablica pokazuje cień wgniecenia, informując technika, gdzie dokładnie umieścić narzędzia na tylnej części wgniecenia, aby masować ciało do jego pierwotnego stanu.

Zastosuj powolny nacisk, aby wypreparować wgniecenie.

Specjalne narzędzia są następnie wykorzystywane do dokładnego masażu pleców zewnętrznych do ich pierwotnej pozycji. Proces PDR może być zakończony tym samym dniem, w zależności od stopnia nasilenia wgniecenia, a jego rezultaty są zdumiewające; tym bardziej, że proces ten jest nieinwazyjny i szybki. Chcesz zobaczyć, jak działa bezlakierowe usuwanie wgnieceń na własne oczy? Obejrzyj cały proces PDR wykonywany krok po kroku przez technika mechanika wgnieceń w filmie Jak działa naprawa bezlakierowa wgnieceń:

Jakiego rodzaju uszkodzenia można naprawić za pomocą pdr?

Paintless Dent Repair może usunąć różne wgniecenia, wgniecenia i zagniecenia ciała. PDR jest specjalistyczną techniką wykorzystywaną do szybkiego i efektywnego kosztowo przywrócenia pojazdów do stanu fabrycznego. Dodatkowo, jeśli nie ma uszkodzeń lakieru, wgniecenia, wgniecenia lub fałdy mogą być naprawione przy użyciu PDR. Co więcej, PDR jest doskonałym rozwiązaniem pomagającym przywrócić pojazd do stanu pierwotnego w przypadku wgnieceń wszystkich rozmiarów, w tym małych uszkodzeń gradowych w przypadku dużych zagnieceń.

Jak długo trwa naprawa bezlakierowych wgnieceń?

Standardowe naprawy wgnieceń bezlakierowych są bardzo czasochłonne i w większości przypadków mogą być wykonane tego samego dnia. Jednakże czasy PDR mogą się różnić w zależności od stopnia uszkodzenia, takiego jak rozmiar, umiejscowienie na pojeździe oraz ilość wgnieceń, wgnieceń lub zagnieceń. Mówiąc dokładniej, uszkodzenia spowodowane gradem mogą trwać kilka dni, aby całkowicie usunąć wszystkie uszkodzenia na powierzchni pojazdu.

Jakie są różnice między naprawą bezlakierową wgnieceń a tradycyjną naprawą wgnieceń?

Tradycyjna naprawa wgnieceń wypełnia wgniecenia karoserii samochodowych farbą lub wypełniaczem, który jest następnie malowany, aby dopasować resztę pojazdu na zewnątrz. Chociaż proces ten może sprawić, że pojazd będzie wyglądał tak dobrze jak nowy, to nie odnosi się do rzeczywistego wgniecenia w sposób, który jest trwałym, długoterminowym rozwiązaniem. Jest to również czasochłonne, kosztowne i może mieć wpływ na wartość odsprzedaży pojazdu.

Z drugiej strony, naprawa bezlakierowa wgnieceń nie wymaga stosowania wypełniaczy ani szlifowania. Coraz więcej konsumentów uważa PDR za skuteczną i niedrogą alternatywę dla drobnych napraw w warsztatach blacharskich. PDR oferuje więcej “bang for your buck” niż tradycyjne metody naprawy wgnieceń i jest doskonałym sposobem na tanią pielęgnację nadwozia pojazdu.

Naprawa wgnieceń samochodowych z PDR

Technicy wgnieceń bezpiecznie usuwają wgniecenia, przywracając pojazdy do ich pierwotnego stanu fabrycznego bez wpływu na pierwotne fabryczne wykończenie lakieru w procesie zwanym Paintless Dent Repair (znanym również jako PDR).

Nasze oddanie innowacjom uczyniło nas światowym liderem w dziedzinie napraw bezlakierowych wgnieceń i samochodowych technik SMART, napraw małych i średnich powierzchni, renowacji.

Czym jest naprawa wgnieceń bezlakierowych?

Paintless Dent Repair (PDR) to przyjazna dla środowiska metoda usuwania różnego rodzaju wgnieceń, wgnieceń, zagnieceń karoserii i uszkodzeń spowodowanych gradem.

Proces Dent Repair pozwala nam naprawiać wgniecenia samochodów jako lepszą i bardziej przystępną cenowo alternatywę dla tradycyjnych metod warsztatowych, pozwalając technikom bezpiecznie usuwać wgniecenia bez konieczności wprowadzania jakichkolwiek zmian w oryginalnym, fabrycznym wykończeniu lakieru pojazdu.

Oprócz poprawy wyglądu pojazdów, rozwiązania PDR pomagają również zwiększyć ich ogólną wartość.

Poprawa wartości odsprzedaży pojazdów

Technicy Dent Repair są przeszkoleni, aby nie tylko pomóc w szybkim powrocie pojazdu na drogę, ale również zaoszczędzić pieniądze. Nasze wyjątkowe rozwiązania PDR są szybsze i bardziej przystępne cenowo niż standardowe naprawy wgnieceń w tradycyjnych warsztatach blacharskich. Nasz proces PDR obejmuje szereg specjalnych narzędzi, które sprawiają, że wgniecenia samochodów są bardziej dostępne i szybsze do naprawy, co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.

Technicy nie koncentrują się jednak na tym, aby teraz tylko oszczędzać pieniądze, ale także aby pomóc wrzucić trochę dodatkowych pieniędzy do kieszeni na kilometrach w dół drogi. Podczas gdy prawdą jest, że pojazdy zaczynają tracić na wartości z czasem, wartość odsprzedaży jest najbardziej związana z trzema głównymi czynnikami: przebiegiem, wydajnością mechaniczną i wyglądem. Świetnie wyglądający samochód, który nie jeździ, nie sprzeda się, a solidny mechanicznie pojazd, który jest w złym stanie estetycznym, nie przyniesie Ci tyle samo pieniędzy, ile w zamian za wymianę lub wartość odsprzedaży. Pozwólcie Państwo, aby technicy pomogli zaoszczędzić pieniądze podczas naprawy i po jej zakończeniu, kiedy przyjdzie czas na sprzedaż Waszego pojazdu z naszymi rozwiązaniami PDR.

Jak tanio naprawić wgniecenia i wgniecenia twojego samochodu

Dzięki odpowiednim narzędziom i cierpliwości można naprawić drobne uszkodzenia i zaoszczędzić w ten sposób pieniądze.

Bez względu na to, jak gorliwie dbasz o swój samochód lub ciężarówkę, w każdej chwili, gdy jest ona dostępna publicznie, istnieje ryzyko, że ucierpi na tym wgniecenie lub wgniecenie. Rozproszony kierowca stukający w swój telefon uderza go od tyłu o światło. Nieostrożny parker szczotkuje go na parkingu w sklepie spożywczym. Dzieciak wpada na niego z wózkiem na zakupy. Ktoś otwiera drzwi do twojego samochodu w ciasnym miejscu parkingowym. A może ty… nie, nie pójdziemy tam. Wystarczy powiedzieć, że te bitewne blizny są frustrującym faktem życia auto-własnościowego.

Co możesz zrobić, by zaradzić takim problemom? Istnieje wiele bezlakierowych usług usuwania wgnieceń – niektóre z nich to niezależne firmy, a inne oferowane przez dealerów samochodowych – które mogą naprawić wiele z tych wad powierzchniowych. Ale nie są one tanie. Według listy Angie, zakres cenowy dla profesjonalisty do wydobycia jednego cala wgniecenia z pojazdu jest w przedziale od 50 do 120 dolarów. (Jeden z naszych pracowników, który używał specjalisty od naprawy jamy na swoim samochodzie mówi, że to realistyczny spread kosztów.) Większe wgniecenia mogą kosztować znacznie więcej. I wiedz, że nie wszystkie wgniecenia mogą być doskonale naprawione, nawet przez specjalistę – a jeśli lakier jest porysowany, nie mogą nic z tym zrobić.

Możesz zrobić to sam

Jednakże, jeśli jesteś gotów spróbować, w wielu przypadkach można naprawić wgniecenia samochodu dość skutecznie samodzielnie przy użyciu niektórych niezbyt kosztownych narzędzi do usuwania jamy ustnej.

Ale najpierw musisz ocenić szkody, aby wiedzieć, z czym masz do czynienia. Jak bardzo jest ono złe? Gdzie to jest? Wgniecenie w zderzaku/fasadzie z kompozytu (tworzywa sztucznego), blaszanym błotniku lub drzwiach, aluminiowej osłonie lub pokładzie, a nawet panelu z włókna węglowego? Czy farba jest porysowana? Jak bardzo? Najlepsze metody i narzędzia, których możesz użyć, zależą od tych odpowiedzi. A jeśli masz wątpliwości, zdobądź kilka cytatów od bezlakierowego specjalisty ds. napraw jamy ustnej lub warsztatu blacharskiego, aby dowiedzieć się, co by naliczali i dlaczego.

Kup zestaw do naprawy usuwania wgnieceń

Jeśli wygląda na to, że możliwa jest naprawa typu “zrób to sam”, sugerujemy zakup zestawu do usuwania jamy. Zestawy te zazwyczaj wykorzystują narzędzie typu most (jak pokazano powyżej) z nogami, które rozciągają wgniecenie. Narzędzia te mają otwór w środku części mostowej, wraz z różnymi rozmiarami zaczepów do ciągnięcia. W przypadku większości wgnieceń w środku wgniecenia umieszcza się element ciągnący (zasadniczo przyssawkę na końcu długiej śruby). Niektóre z tych narzędzi do usuwania zagłębień używają gorącego kleju do pewnego zamocowania przyssawki. Następnie umieszcza się na nim mostek ze śrubą przez jej otwór i wyskakuje z wgniecenia, powoli wyciągając pręt i ssawkę na zewnątrz, z dala od wgniecenia. To proste, i często działa.

Eastwood robi to, co wygląda jak doskonałe narzędzie do usuwania wgnieceń. Jest częścią zestawu, który zawiera wszystko, co potrzebne do wykonania pracy za około 60 dolarów, w tym pistolet do gorącego kleju, taki jak ten na zdjęciu poniżej. Eastwood ma również zamieszczone w sieci pomocne filmy wideo pokazujące jak używać tego narzędzia.

Jest jeszcze jedna potencjalnie skuteczna metoda radzenia sobie z większymi wgnieceniami przy użyciu takich narzędzi domowych jak tłok i trochę wody. Oto dobry film demonstracyjny, który pokazuje, jak ta metoda może czasami działać na niektórych rodzajach wgnieceń. Metoda ta może nie wyeliminować całego wgniecenia, a do zakończenia pracy konieczne będzie użycie wysokiej jakości narzędzia do usuwania wgnieceń. Ciężkim faktem jest, że istnieją wgniecenia w panelach metalowych, które po prostu nie mogą być naprawione inaczej niż za pomocą dużego nadwozia wykonanego w zakładzie naprawczym.

Plastikowe elementy mogą być wyrzucane

Jeśli twoje wgniecenie znajduje się na plastikowej powierzchni jak przednia lub tylna osłona zderzaka i możesz dostać się do jego wewnętrznej powierzchni, możesz wylać na nią wrzącą wodę, aby ją zmiękczyć, a następnie wypchnąć wgniecenie od wewnątrz. Jeśli nie możesz dostać się do wgniecenia od wewnątrz, spróbuj użyć suszarki do włosów, aby ogrzać i rozszerzyć zewnętrzną powierzchnię. Aby ta metoda działała, potrzebny będzie dostęp do sprężonego powietrza. Gdy wgniecenie będzie ciepłe, spróbuj spryskać je sprężonym powietrzem, aby szybko je schłodzić i skurczyć materiał, wgniecenie może po prostu wyskoczyć.

Jeśli przeszukasz internet, natkniesz się na wiele innych sposobów naprawiania wgnieceń, ale my mamy co do nich wątpliwości. I nie wszystkie narzędzia do usuwania wgnieceń też nie działają równie dobrze. Zanim kupisz, zrób dokładne badania, tak jak przy każdym zakupie, dostajesz to, za co płacisz.

Cierpliwość jest wymagana

We wszystkich przypadkach, nie spiesz się. Usuwanie wgnieceń to proces wieloetapowy. Pracuj za szybko, ciągnij metal za mocno lub za daleko, a rozciągniesz go w niewłaściwy sposób i będzie on nie do naprawienia – przynajmniej przez Ciebie. Jedna lub więcej z tych metod może zadziałać, aby wyciągnąć lub wypchnąć wgniecenie lub wgniecenie bez inwestowania pieniędzy w profesjonalną naprawę. Jeśli Ci się uda, poklep się po plecach. Jeśli nie, lub jeśli powierzchnia nadal będzie wyglądać wonky lub farba jest uszkodzony, to warto było spróbować. A ty nadal możesz wessać swoją dumę, wyciągnąć portfel i oddać go wyszkolonemu profesjonaliście.

4 proste metody na usunięcie małych wgnieceń z twojego samochodu

Nie ma nic bardziej irytującego niż wgniecenie się w nowo zakupiony samochód. Nawet jeśli jesteś ostrożnym kierowcą, nie zawsze możesz uniknąć spadających szyszek sosnowych, źle zaparkowanych samochodów lub kamieni, które uderzają w Twój samochód, gdy jesteś w drodze. Ponieważ usunięcie wgniecenia przez profesjonalistę może być dość kosztowne, wielu z nas nigdy nie rozważyłoby ich naprawy.

Jednak wgniecenia, zwłaszcza te małe, nie są warte utraty snu. Istnieje wiele sposobów na usunięcie ich z samochodu za pomocą zwykłych przedmiotów gospodarstwa domowego, takich jak tłok, odkurzacz lub folia aluminiowa. Nie wszystkie z tych metod sprawdzą się w Twoim przypadku, więc powinieneś zdecydować, która z nich będzie najlepsza dla Twojego samochodu.

  1. Usuń wgniecenie za pomocą suszarki do włosów. Zlokalizuj i zmierz wgniecenie. Znajdź następujące przedmioty gospodarstwa domowego: rękawice powlekane gumą, folię aluminiową, opakowanie suchego lodu, puszkę sprężonego powietrza i suszarkę do włosów. Podgrzej wgniecenie za pomocą suszarki do włosów, która powinna być trzymana w odległości około 6 cali od powierzchni samochodu. Przykryć wgniecenie kawałkiem folii aluminiowej. Załóż rękawice pokryte gumą, aby chronić ręce przed urazami. Pocieraj suchy lód o folię aluminiową pokrywającą wgniecenie. Możesz również ochłodzić wgniecenie skroplonym sprężonym powietrzem. Szybka zmiana temperatury spowoduje, że wgniecenie wyskoczy, co prawdopodobnie nastąpi po pierwszej minucie.
  2. Użyj tłoków. Tłok jest magicznym narzędziem. Oprócz odblokowywania toalet, może być również używany do wielu innych celów. Jeśli wgniecenie nie jest zbyt duże, można je łatwo usunąć za pomocą nurnika. Jedyne co musisz zrobić, to wylać trochę wody na tłok, jak również na wgniecenie. Zacznij pchać tłok w górę i w dół. Powtarzaj to kilka razy, aż wgniecenie wyskoczy.
  3. Zamocuj wgnieciony zderzak z wrzącą wodą. Ta metoda sprawdza się w przypadku wgnieceń na plastikowych zderzakach, jak również na częściach samochodu wykonanych z tworzywa sztucznego. Zagotuj garnek z wodą i zalej nim wgniecione miejsce na zderzaku. Sięgnij za zderzak i wyrzuć wgniecenie. Być może będziesz musiał zdjąć zderzak, jeśli wgniecenie nie jest dostępne. Na koniec wlej na zderzak zimną wodę, aby go schłodzić i naprawić plastikowe miejsce.
  4. Użyj odkurzacza i wiaderka. Zrób mały otwór w dnie wiaderka. Przykryć wgniecenie górną częścią wiadra. Umieścić rurkę z odkurzaczem nad otworem w dolnej części wiadra, włączyć odkurzacz i odczekać, aż wgniecenie wyskoczy.