Blog

Usuwanie wgnieceń metodą PDR – Jak? Ile? Gdzie? – Podpowiadamy!

Metoda PDR (z ang. Paintless Dent Repair), jest techniką polegającą na naprawie powstałych na powierzchni karoserii wgnieceń, bez konieczność powtórnego lakierowania całego elementu.

Na czym polega metoda PDR?

Usuwanie wgnieceń na elementach karoserii można realizować na dwa sposoby, zależnie od lokalizacji powstałego uszkodzenia na poszyciu auta. Metoda pierwsza polega na wypychaniu wgniecenia od wewnętrznej strony poszycia nadwozia. W tym celu używa się specjalistycznych narzędzi PDR, potocznie nazywanych lancami lub heblami. Dla laika będą przypominać zwykły stalowy pręt, z jednej strony zakończony rączką, a z drugiej zakrzywioną końcówką z kulą lub płasko. Dla fachowca jest to jednak specjalistyczne narzędzie, dzięki któremu z łatwością jest w stanie wyciągnąć każde wgniecenie.

Czytaj dalej Usuwanie wgnieceń metodą PDR – Jak? Ile? Gdzie? – Podpowiadamy!

Jakie narzędzia do usuwania wgnieceń wybrać?

Samochody z wgnieceniami od gradu czy powstałymi na skutek drobnych stłuczek często nie kwalifikują się do napraw blacharsko-lakierniczych.

Ich klienci wolą z nich zrezygnować, nie ryzykując ewentualnego zarzutu że uszkodzenie miało większy charakter niż w rzeczywistości. Naprawa PDR pozwala usunąć wgniecenie, nie pozostawiając po nim żadnego śladu.

Czytaj dalej Jakie narzędzia do usuwania wgnieceń wybrać?

Opinie o szkoleniach PDR

Prowadzisz zakłada blacharsko-lakierniczy, a klienci coraz częściej pytają Cię o naprawy PDR. Na początku nie wiedziałeś o co chodzi?

Następnie rozpoznałeś temat sprawdzając opinie o szkoleniach PDR i  uważasz, że taka usługa znakomicie wpisałaby się w katalog oferowanych u ciebie usług? Dlaczego nie wykorzystać niszy na rynku i nie podnieść konkurencyjności swojej firmy? Specjalnie dla osób takich jak ty, organizujemy szkolenie PDR. Możesz w nim wziąć udział ty oraz twoi pracownicy. Kompleksowe szkolenie PDR nauczy cię wszystkiego co musisz wiedzieć, na temat usuwania wgnieceń bez lakierowania. Dowiesz się jak obsługiwać narzędzia, jak docierać od środka do najtrudniej zlokalizowanych wgnieceń oraz wielu innych przydatnych rzeczy.

Czytaj dalej Opinie o szkoleniach PDR

Klej PDR. Krej termotopliwy o specyficznych właściwościach

Technologia PDR, czyli z ang. Paintless Dent Repair, na stałe zagościła na rynku oraz w świadomości klientów, m.in. dzięki działalności firmy AUTO-TOM.

Coraz większa ich liczba korzysta w przypadku popularnych wgniotek, z naprawy wykorzystującej metodę usuwanie wgnieceń bez lakierowania.

Czytaj dalej Klej PDR. Krej termotopliwy o specyficznych właściwościach