Co to jest naprawa bezlakierowego wgniecenia?

Paintless Dent Repair (PDR), znana również jako Paintless Dent Removal, jest przyjazną dla środowiska metodą naprawy, która przywraca karoserię pojazdu do stanu fabrycznego w ułamku czasu i za ułamek kosztów. PDR może być stosowana do usuwania wgnieceń z pojazdów, jak również zagnieceń nadwozia i uszkodzeń spowodowanych gradem. Proces bezlakierowej naprawy wgnieceń obejmuje cztery podstawowe etapy, przedstawione poniżej:

  • Ocena szkód
  • Wejście do wgniecenia
  • Lepiej przyjrzyj się wgnieceniu
  • Naciskaj powoli, aby opracować wgniecenie

Dowiedz się więcej o tych czterech krokach poniżej.

Jak działa naprawa bezlakierowych wgnieceń?

Proces i techniki PDR

Każdego dnia setki techników PDR w całym kraju bezpiecznie przywracają pojazdy do pierwotnego stanu fabrycznego, nie naruszając oryginalnego wykończenia lakierowanego pojazdu ani portfela konsumenta. Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak bezlakierowy proces naprawy wgnieceń działa na rzecz przywrócenia pojazdów do stanu sprzed uszkodzenia.

Oceń uszkodzenia

Pierwszym krokiem w procesie naprawy jest ocena szkody. Gdzie jest wgniecenie? Jak duże jest wgniecenie? Jak dojdziemy do wgniecenia? Po dokonaniu oceny uszkodzenia i ustaleniu, czy można je skutecznie usunąć za pomocą PDR (ponieważ 80-90% wszystkich wgnieceń), przygotowujemy obszar wokół wgniecenia do naprawy.

Dostęp do wgniecenia (Gain Entry)

W większości przypadków PDR wymaga dostępu do tylnej strony wgniecenia, co oznacza ostrożne zdejmowanie paneli nadwozia, świateł tylnych lub w niektórych przypadkach paneli wewnętrznych. Do wykonania PDR potrzebna jest ścieżka dostępu do wgniecenia. Po uzyskaniu dostępu do wgniecenia, nadszedł czas na wykonanie naprawy PDR. Tu właśnie liczy się precyzja i fachowość naszych wyszkolonych techników.

Lepiej przyjrzeć się wgnieceniu

Mechanicy wgnieceń używają specjalnej tablicy świetlnej, aby dać naszemu mechanikowi lepsze spojrzenie na obraźliwe wgniecenia z jego punktu widzenia. Tablica pokazuje cień wgniecenia, informując technika, gdzie dokładnie umieścić narzędzia na tylnej części wgniecenia, aby masować ciało do jego pierwotnego stanu.

Zastosuj powolny nacisk, aby wypreparować wgniecenie.

Specjalne narzędzia są następnie wykorzystywane do dokładnego masażu pleców zewnętrznych do ich pierwotnej pozycji. Proces PDR może być zakończony tym samym dniem, w zależności od stopnia nasilenia wgniecenia, a jego rezultaty są zdumiewające; tym bardziej, że proces ten jest nieinwazyjny i szybki. Chcesz zobaczyć, jak działa bezlakierowe usuwanie wgnieceń na własne oczy? Obejrzyj cały proces PDR wykonywany krok po kroku przez technika mechanika wgnieceń w filmie Jak działa naprawa bezlakierowa wgnieceń:

Jakiego rodzaju uszkodzenia można naprawić za pomocą pdr?

Paintless Dent Repair może usunąć różne wgniecenia, wgniecenia i zagniecenia ciała. PDR jest specjalistyczną techniką wykorzystywaną do szybkiego i efektywnego kosztowo przywrócenia pojazdów do stanu fabrycznego. Dodatkowo, jeśli nie ma uszkodzeń lakieru, wgniecenia, wgniecenia lub fałdy mogą być naprawione przy użyciu PDR. Co więcej, PDR jest doskonałym rozwiązaniem pomagającym przywrócić pojazd do stanu pierwotnego w przypadku wgnieceń wszystkich rozmiarów, w tym małych uszkodzeń gradowych w przypadku dużych zagnieceń.

Jak długo trwa naprawa bezlakierowych wgnieceń?

Standardowe naprawy wgnieceń bezlakierowych są bardzo czasochłonne i w większości przypadków mogą być wykonane tego samego dnia. Jednakże czasy PDR mogą się różnić w zależności od stopnia uszkodzenia, takiego jak rozmiar, umiejscowienie na pojeździe oraz ilość wgnieceń, wgnieceń lub zagnieceń. Mówiąc dokładniej, uszkodzenia spowodowane gradem mogą trwać kilka dni, aby całkowicie usunąć wszystkie uszkodzenia na powierzchni pojazdu.

Jakie są różnice między naprawą bezlakierową wgnieceń a tradycyjną naprawą wgnieceń?

Tradycyjna naprawa wgnieceń wypełnia wgniecenia karoserii samochodowych farbą lub wypełniaczem, który jest następnie malowany, aby dopasować resztę pojazdu na zewnątrz. Chociaż proces ten może sprawić, że pojazd będzie wyglądał tak dobrze jak nowy, to nie odnosi się do rzeczywistego wgniecenia w sposób, który jest trwałym, długoterminowym rozwiązaniem. Jest to również czasochłonne, kosztowne i może mieć wpływ na wartość odsprzedaży pojazdu.

Z drugiej strony, naprawa bezlakierowa wgnieceń nie wymaga stosowania wypełniaczy ani szlifowania. Coraz więcej konsumentów uważa PDR za skuteczną i niedrogą alternatywę dla drobnych napraw w warsztatach blacharskich. PDR oferuje więcej “bang for your buck” niż tradycyjne metody naprawy wgnieceń i jest doskonałym sposobem na tanią pielęgnację nadwozia pojazdu.

Naprawa wgnieceń samochodowych z PDR

Technicy wgnieceń bezpiecznie usuwają wgniecenia, przywracając pojazdy do ich pierwotnego stanu fabrycznego bez wpływu na pierwotne fabryczne wykończenie lakieru w procesie zwanym Paintless Dent Repair (znanym również jako PDR).

Nasze oddanie innowacjom uczyniło nas światowym liderem w dziedzinie napraw bezlakierowych wgnieceń i samochodowych technik SMART, napraw małych i średnich powierzchni, renowacji.

Czym jest naprawa wgnieceń bezlakierowych?

Paintless Dent Repair (PDR) to przyjazna dla środowiska metoda usuwania różnego rodzaju wgnieceń, wgnieceń, zagnieceń karoserii i uszkodzeń spowodowanych gradem.

Proces Dent Repair pozwala nam naprawiać wgniecenia samochodów jako lepszą i bardziej przystępną cenowo alternatywę dla tradycyjnych metod warsztatowych, pozwalając technikom bezpiecznie usuwać wgniecenia bez konieczności wprowadzania jakichkolwiek zmian w oryginalnym, fabrycznym wykończeniu lakieru pojazdu.

Oprócz poprawy wyglądu pojazdów, rozwiązania PDR pomagają również zwiększyć ich ogólną wartość.

Poprawa wartości odsprzedaży pojazdów

Technicy Dent Repair są przeszkoleni, aby nie tylko pomóc w szybkim powrocie pojazdu na drogę, ale również zaoszczędzić pieniądze. Nasze wyjątkowe rozwiązania PDR są szybsze i bardziej przystępne cenowo niż standardowe naprawy wgnieceń w tradycyjnych warsztatach blacharskich. Nasz proces PDR obejmuje szereg specjalnych narzędzi, które sprawiają, że wgniecenia samochodów są bardziej dostępne i szybsze do naprawy, co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.

Technicy nie koncentrują się jednak na tym, aby teraz tylko oszczędzać pieniądze, ale także aby pomóc wrzucić trochę dodatkowych pieniędzy do kieszeni na kilometrach w dół drogi. Podczas gdy prawdą jest, że pojazdy zaczynają tracić na wartości z czasem, wartość odsprzedaży jest najbardziej związana z trzema głównymi czynnikami: przebiegiem, wydajnością mechaniczną i wyglądem. Świetnie wyglądający samochód, który nie jeździ, nie sprzeda się, a solidny mechanicznie pojazd, który jest w złym stanie estetycznym, nie przyniesie Ci tyle samo pieniędzy, ile w zamian za wymianę lub wartość odsprzedaży. Pozwólcie Państwo, aby technicy pomogli zaoszczędzić pieniądze podczas naprawy i po jej zakończeniu, kiedy przyjdzie czas na sprzedaż Waszego pojazdu z naszymi rozwiązaniami PDR.